Prezentujemy jedną z naszych aranżacji zieleni w mieszkaniu na warszawskim Żoliborzu. Kompozycja z różnorodnych gatunków roślin została posadzona w dużej prostokątnej donicy wykonanej z betonu. Donica z roślinnością delikatnie podzieliła wnętrze mieszkania i oddzieliła część jadalnianą od części rekreacyjnej.

Dlaczego warto pomyśleć o roślinach w najbliższym otoczeniu? Otóż, rośliny w mieszkaniu czy biurze mają dobroczynny wpływ nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na nasze samopoczucie. Oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji i toksyn co działa korzystnie na nasze zdrowie.

Zanieczyszczenie powietrza to istotny problem cywilizacyjny. Szkodliwe związki takie jak formaldehyd, ksylen, benzen, lotne związki farb i lakierów, tkanin, a nawet papier biurowy mogą powodować alergie, zaburzenia układu nerwowego i oddechowego w dłuższej perspektywie mogą być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych.
Poza stosowaniem nowoczesnym urządzeń czyszczących i częstym wietrzeniem pomieszczeń, dużą pomocą w oczyszczaniu powietrza może być uprawa roślin doniczkowych.